Брюж победи РБ Лайпциг с 2:1 като гост и прати "биковте" на дъното в класирането в група "А". Германците поведоха с гол на Кристофър Нкунку, но допуснаха пълен обрат след попадения на Ванакен и Ритс.

РБ Лайпциг започна мача по отличен начин и поведе още в 5-ата минута. Емил Форсберг намери Кристофър Нкунку в наказателното поле и той от близко разстояние прати топката в мрежата на съперника. Ситуацията бе разгледана с ВАР, тъй като имаше съмнения за засада. В крайна сметка се оказа, че такава няма и голът бе зачетен.

Брюж отговори с много опасен удар на Ханс Ванакен, който обаче бе отразен от Петер Гулаши. В 22-ата минута обаче белгийците изравниха. Шарл де Кетелаере подаде към Ванакен, който от близко разстояние не сгреши и направи резултата 1:1. В този момент обаче отново в употреба влезе системата ВАР, тъй като имаше съмнения за засада. След консултация със системата за видеоповторения съдията Славко Винчич прецени, че такава няма и попадението е редовно.

Пет минути преди края на редовното време на първата част гостите стигнаха до втори гол. След отскочила в наказателното поле топка Матс Ритс бе най-съобразителен и изведе Брюж напред.

ПСЖ взе дербито със Сити, Меси с първи гол за парижани (ВИДЕО)

В 57-ата минута РБ Лайпциг можеше да изравни, след като Форсберг стреля с глава в близост до вратата, но Симон Миньоле успя да избие. Брюж пък вкара трети гол в 72-ата минута. Ноа Ланг се разписа, като отново ситуацията бе разгледана с ВАР. В крайна сметка се оказа, че има засада и попадението не бе зачетено.

Само шест минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа, след като Кристофър Нкунку бе повален в наказателното поле. Съдията Славко Винчич прегледа положението със системата за видеонаблюдение, след което прецени, че няма достатъчно предпоставки да посочи бялата точка.

В самия край на срещата Андре Силва можеше да изравни за РБ Лайпциг, но ударът му бе избит от Симон Миньоле.

След успеха си Брюж заема второ място в група "А" с четири точки, колкото има и първия - Пари Сен Жермен. РБ Лайпциг са последни с 0 точки, докато трети са Манчестър Сити с 3.