Борусия Мьонхенгладбах се изкачи на върха в германското първенство. “Жребчетата” са еднолични лидери след категорична домакинска победа над Аугсбург с 5:1. Точни за победителите бяха Денис Закария, Патрик Херман, Аласан Плеа и Брийл Емболо, а за гостите се разписа Флориан Нидерлехнер.

Срещата започна по отличен начин за възпитаниците на Марко Розе. Още във втората минута Закария засече центриране по земя на Тюрам и откри резултата. Само шест минути по-късно преднината бе удвоена с гол-близнак, реализиран от Хермен.

В 13-ата минута падна и третото попадение. То отново бе дело на Херман след силен удар от близко разстояние по земя.

Пет минути преди края на полувремето Плеа също попадна сред голмайсторите. Вратарят на Аугсбург не успя да изчисти върната топка и я подари на французина, който я вкара в опразнената врата.

През второто полувреме домакините контролираха срещата, но в последните десет минути на мача отборите си размениха по едно попадение. Нидерлехнер вкара почитно попадение за Аугсбург, но само три минути по-късно Емболо отново върна преднината на четири гола.

Борусия Мьонхенгладбах е първи във временното класиране в Бундеслигата с 16 точки, докато Аугсбург заема 14 позиция с пет пункта в актива си.