Първа Бундеслига има нов лидер, след като Фрайбург постигна изключително драматична победа с 3:2 при гостуването на Байер Леверкузен от петия кръг на германския шампион. „Шварцвалдци“ се възползваха от равенството между Унион Берлин и Байерн Мюнхен, за да излязат на първо място в класирането.

Байер Леверкузен поведе в резултата в 16-ата минута, когато Керем Демирбай се възползва от груба грешка в защитата на гостите и вкара топката във вратата на Фрайбург.

Леверкузен можеше да вкара втори гол в 19-ата минута, но ударът на Патрик Шик стреля в аут.

Марк Флекен се намеси решаващо в 41-ата минута след удар на Муса Диаби от границата на наказателното поле на Фрайбург.

Фрайбург изравни резултата в 48-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Байер, Гинтер засече топката и я вкара във вратата на Лукаш Храдецки.

Фрайбург осъществи пълен обрат в мача в 51-ата минута, след като Йон Ву-Юн подаде към Михаел Грегорич, който не пропусна да вкара топката за втори път във вратата на Храдецки.

Калъм Хъдсън-Одой асистира за попадението на Патрик Шик в 65-ата минута и Байер изравни резултата срещу Фрайбург – 2:2.

Фрайбург отново поведе в резултата в 72-ата минута след гол на Ритсу Доан.

Байер отново можеше да изравни резултата в 82-ата минута, но ударът на Сердар Азмун не намери целта.

Фрайбург е лидер в класирането с 12 точки, колкото има и Борусия Дортмунд, а Байер Леверкузен претърпя четвърта загуба от началото на сезона и е само с 3 точки.