Цървена звезда спечели убедително дербито с Партизан, надвивайки "гробарите" с 4:0. Сенегалският нападател Шериф Ндиайе се отчете с хеттрик, а едно попадение добави Силаш.

"Звездашите" поведоха в резултата в 24-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за игра с ръка на играч на Партизан. Зад топката, за да изпълни наказателния удар, застана Шериф Ндиайе, който прати топката покрай протегнатата ръка на Александър Йованович.

В 33-ата минута Партизан можеше да изравни, но изстрел с глава на Марио Юрчевич се отби в напречната греда.

В третата минута на добавеното време към първата част Андрия Максимович намери Силаш, който бе оставен непокрит в наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Йованович за 0:2.

В началото на втората част Звезда вкара трето попадение. В 55-ата минута Тими Елшник показа класа и намери с добро подаване Ндиайе, който стреля от движение и отбеляза второто си попадение в срещата.

Десет минути след това Егор Пруцев центрира към Ндиайе, който си освободи място за изстрел и оформи хеттрика си, а с това и крайният резултат - 4:0 за Цървена звезда.

Погром на стадион „Партизан“ преди дербито с Цървена звезда (ВИДЕО)