Брайтън постигна впечатляваща победа с 3:1 като гост на Манчестър Юнайтед в мач от петия кръг на Висшата лига. По този начин „чайките“ заемат трето място във временното класиране с 12 точки, докато „червените дяволи“ са 12-и с едва шест.

Гостите излязоха напред в резултата след 20 минути игра. Симона Адингра намери Дани Уелбек в наказателното поле с пас отдясно, нападателят засече топката и я прати в мрежата на бившия си тим за 0:1.

В 40-ата минута Маркъс Рашфорд проби добре отляво и пусна към Расмус Хьойлунд, който на празна врата се разписа, но датчанинът остана без дебютното си попадение, тъй като преди паса на англичанина топката бе напуснала очертанията на терена.

В 53-ата минута Брайтън реализира трето попадение, след като Тарик Лампти освободи Паскал Грос в наказателното поле, а германецът с удар в долния десен ъгъл покачи на 2:0 в полза на „чайките“.

Девет минути по-късно Ансу Фати записа дебют за Брайтън, влизайки на мястото на Адам Лалана.

Тарик Лампти проби добре по лявото крило в 71-вата минута и пусна към Жоао Педро, който с прецизен удар от границата на наказателното поле увеличи аванса на гостите на 3:0.

Само две минути след това Манчестър Юнайтед върна едно попадение. Лисандро Мартинес подаде към Ханибал Меджбри, който нанесе изключително красив удар в горния ляв ъгъл и матира Джейсън Стийлс – 1:3.

Ливърпул обърна Уулвс за четвърта поредна победа и излезе на върха във ВЛ (ВИДЕО)