Брайтън постигна драматичен успех срещу Манчестър Юнайтед с 2:1 след победен гол на Жоао Педро в 5-ата минута на добавеното време на двубоя. "Чайките" откриха резултата през първото полувреме с попадение на Дани Уелбек. "Червените дяволи" отговориха през втората част чрез Амад Диало, но в края на мача отборът от Южния бряг стигна до победата.

Срещата можеше да се развие по различен начин, но в 70-ата минута гол на Манчестър Юнайтед бе отменен заради комична засада на Зиркзее.

В 11-ата минута Диого Далот напредна по левия фланг и центрира към Амад Диало, който от чиста позиция не успя да прати топката в мрежата.

21 минути след това Брайтън откри резултата, като точен бе бившият футболист на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек. Каору Митома бе намерен от Жоао Педро в наказателното поле. Той подаде остро, а Уелбек нямаше как да не се разпише от близко разстояние.

“Червените дяволи” можеха да изравнят бързо, но гол на Маркъс Рашфорд бе отменен правилно заради засада на англичанина.

Началото на втората част бе по-активно за “чайките”. В 52-ата минута домакините бяха изключително близо до второ попадение. Джеймс Милнър получи в наказателното поле и стреля. Той успя да преодолее Андре Онана, но точно пред голлинията бранител на Юнайтед изчисти.

Седем минути по-късно Уелбек засече центриране от статично положение. Ударът му обаче срещна напречната греда.

Минута след това Манчестър Юнайтед изравни. Нусар Мазрауи изведе Диало, който показа скоростта си, напредна към пеналтерията, справи се със защитник на Брайтън и със силен удар вкара. При изпълнението му се получи и рикошет.

В 70-ата минута отборът на Ерик Тен Хаг си помисли, че е стигнал до пълен обрат. Гостите организираха светкавична контраатака. Диало подаде към Бруно Фернандеш, който с заложи топката на пътя на Алехандро Гарначо. Първоначално попадението на аржентинеца бе признато, но след намесата на ВАР бе отменено. Това се случи поради факта, че изстрелът на Гарначо срещна Джошуа Зиркзее, който бе в нередовна позиция.

Хулио Енсисо можеше да отбележи много красив гол в 3-ата минута на добавеното време, но ударът му премина малко над напречната греда.

В 95-ата минута Брайтън отново поведе в резултата. "Чайките" изпълниха корнер и топката достигна до Саймън Адингра. Той центрира по прекрасен начин и намери абсолютно непокрития на задната греда Жоао Педро, който прати удара си с глава в десния ъгъл на вратата на Юнайтед.