Челси отстъпи от Саутхемптън с 0:1 на „Стамфорд Бридж“ в мач от 24-ия кръг във Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Джеймс Уорд-Праус от пряк свободен удар в края на първото полувреме. Така проблемите на „сините“ се задълбочават, а на този етап достигането до зоната, даваща право на участие в евротурнирите, остава мираж.

Двубоят започна с натиск от страна на Саутхемптън. В 4-ата минута Камалдийн Сюлемана премина през няколко футболисти на Челси чрез дрибъл, след което навлезе в наказателното поле и стреля, но Кепа Арисабалага направи впечатляващо спасяване.

Пол Онуачу бе намерен след центриране в наказателното поле, но ударът на нападателя премина покрай левия страничен стълб на вратата на Челси.

В първата минута на добавеното време Джеймс Уорд-Праус стреля директно от пряк свободен удар, пращайки неспасяемо топката във вратата на Челси, а Саутхемптън вече си осигури аванс в резултата.

През второто полувреме Челси бе по-активният отбор. В 68-ата минута Рахийм Стърлинг шутира от близко разстояние в наказателното поле на „светците“, а топката бе изчистена от голлинията от бранител на Саутхемптън.

Три минути по-късно отново Стърлинг стреля, но този път с глава от близко разстояние и отново защитник на „светците“ отрази, след като Гавин Базуну нямаше как да се намеси в ситуацията.

В 74-ата минута капитанът на Челси - Сесар Аспиликуета, получи много тежък удар в главата, след което се наложи намеса на медицинските екипи. Той бе изнесен от терена на носилка с кислородна маска.

Въпреки успеха Саутхемптън остава на последната позиция във Висшата лига с актив от 18 точки, а Челси е на 10-а позиция с 31 точки.

В друг двубой, който се изигра по същото време Евертън се наложи над Лийдс Юнайтед с 1:0, а Шеймъс Колмън вкара великолепен гол. След този успех „карамелите“, водени от Шон Дайш, излязоха от зоната на изпадащите и вече е на 16-о място с 21 пункта, докато Лийдс вече е на 19-а позиция с 19 пункта.