Любо аут от ЦСКА, очаква се и Стоилов

Челси едвам се крепи на четвъртото място

Челси направи нова грешка в борбата да запази мястото си в топ 4 и завърши 2:2 при гостуването на Борнемут в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. В герой за лондончани се превърна Маркос Алонсо, който вкара и двете попадения. Челси позволи да бъде обърнат и едва в края стигна до изравнително попадение.

Борнемут създаде първата опасност в мача в 6-ата минута пред вратата на Челси. Филип Билинг получи отлична възможност и стреля, но ударът му бе отразен от Уили Кабайеро. Минута по-късно пред Билинг се откри още по-добра възможност, но не успя да порази целта.

Челси поведе в резултата в 33-ата минута, когато Рийс Джеймс проби по десния фланг и центрира, след което Оливие Жиру успя от трудна позиция да стреля от въздуха, но топката се спря в напречната греда. След това попадна в Маркос Алонсо, който не пропусна да я вкара във вратата на Рамсдейл.

Челси можеше да удвои своята преднина в 42-ата минута, но Рамсдейл успя да спаси удара на Рийс Джеймс.

Челси направи нов много сериозен пропуск в 47-ата минута, когато „сините“ отнеха топката в половината на домакините. Матео Ковачич подаде към Маркос Алонсо, който намери непокрития Оливие Жиру в наказателното поле на Борнемут, а той стреля, но слабо и неточно в аут.

Борнемут успя да изравни резултата в 54-ата минута. Райън Фрейзър центрира в наказателното поле на Челси, където Жеферсон Лерма засече топката с глава, Уили Кабайеро не успя да се намеси убедително и топката влетя във вратата му.

“Черешките” осъществиха пълен обрат в 57-ата минута, когато развиха много добра атака. Стейси намери с отличен пас Джошуа Кинг, а той не пропусна да вкара в опразнената врата.

Борнемут можеше да вкара трети гол в 63-ата минута. Калъм Уилсън не се възползва от разконцентрираните действия на защитниците в синьо. Уилсън стреля, но ударът му не бе достатъчно добър и позволи на Уили Кабайеро да спаси.

Челси можеше да изравни резултата в 83-ата минута, когато пред Мейсън Маунт се откри много добра възможност, но ударът му бе спасен от Аарън Рамсдейл.

Педро Родригес отправи хубав удар от разстояние в 85-ата минута, но Рамсдейл плонжира и изби. Топката попадна на главата на Маркос Алонсо, който не пропусна да я вкара във вратата на Борнемут.

В първата минута на добавеното време на срещата се откри добра възможност пред Рос Баркли, но ударът му не бе точен и топката излезе в аут.

В третата минута на добавеното време на двубоя Маркос Алонсо можеше да оформи своя хеттрик, но след удара му с глава топката премина встрани от левия стълб на вратата на Рамсдейл.

След това равенство Челси е четвърти с 45 точки, а Борнемут е седемнадесети с 27 точки.

Уест Хем постигна много важна победа с 3:1 срещу Саутхемптън и по този начин "чуковете" се измъкна от зоната на изпадащите.

Нюкасъл и Бърнли завършиха 0:0.