Халфът на Уест Хем Мохамед Кудус попада в трансферните планове на Челси, съобщава „BBC Sport“. 24-годишният ганайски играч има клауза за откупуване в договора си в размер на 85 милиона паунда (около 101 милиона евро).
Според информацията, Челси е сред клубовете, които са започнали преговори с „чуковете“ за ганайския национа.
Обсъждана е перспективата поне един играч на Челси да се насочи към Уест Хем като част от сделката.
Вратарят на Челси Робърт Санчес е сред играчите, споменавани по време на ранните разговори.
Настоящият договор на Кудус с Уест Хем е валиден до 30 юни 2028 г. Порталът Transfermarkt оценява трансферната стойност на играча на 45 милиона евро.
През сезон 2024/25 Кудус отбеляза 5 гола и направи 4 асистенции в 35 мача във всички състезания.
„Сините“ обаче не са единственият клуб, който е проявил интерес към Кудус, като поне един друг отбор от Висшата лига и няколко отбора в чужбина следят ситуацията му.
Разбира се, че Кудус е отворен да напусне „Лондон Стейдиъм“ преди следващия сезон, особено в полза на клуб, който може да му осигури футбол от Шампионска лига.
Неговата откупна клауза, която достига 120 милиона паунда за клубове в Саудитска Арабия, може да се окаже значително препятствие и предстои да видим дали Уест Хем ще бъде склонен да приеме по-ниска цена.
„Чуковете“ може да се опитат да продадат едно от големите си имена това лято с цел да реинвестират парите в отбора за първия пълен сезон на Греъм Потър като мениджър.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS