Челси и Ливърпул не се победиха в отложен двубой от 8-ия кръг на Висшата лига, завършил 0:0 на "Стамфорд Бридж".

"Сините" от Лондон създадоха първите интересни ситуации в двубоя. В 6-ата минута Матео Ковачич бе намерен в наказателното поле и стреля към долния десен ъгъл, но защитник на гостите се справи.  В 12-ата мнута Кай Хаверц стреля в средата на вратата, но Алисон се намеси много добре.

В 25-ата минута Рийс Джеймс вкара топката във вратата на Алисон, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 45-ата минута Кепа Арисабалага се намеси решаващо при изстрел на Дарвин Нуньес, а в добавеното време на първата част стражът на Челси предотврати и гол на Джо Гомес.

В 58-ата минута Жоао Феликс проби до границата на наказателното поле, но шутира на сантиметри встрани от вратата. Две минути след това Нуньес бе намерен на добра позиция, но Арисабалага лесно спаси опита му за гол.

В 77-ата минута Жоао Феликс бе на много добра позиция, но прати топката над вратата вместо в мрежата на Алисон.

В началото на втората част Кай Хаверц бе изведен сам срещу Алисон и вкара топката в мрежата му, но попадението не бе зачетено заради игра с ръка на германеца.

Лондончани са 11-и в класирането с 39 точки, а Ливърпул е осми с 43 и вече изостава на 7 от четвъртия и петия Тотнъм и Манчестър Юнайтед, като има мач по-малко от "шпорите", но мач повече от "червените дяволи".