Челси официално привлече полузащитника Кендри Паес от Индепендиенте дел Вайе.

Еквадорецът, който ще се присъедини към Челси след 18-ия си рожден ден, вече си изгради репутация в Южна Америка като един от най-ярките и креативни млади таланти, благодарение на комбинацията си от умел дрибъл, заедно с визията и техниката, която притежава.

Паес привлече вниманието, като успя да вкара гол в дебюта си за първия тим на Индепендиенте тази година, като стана най-младият дебютант и голмайстор в еквадорското първенство.

Той има шест мача за отбора, а освен това дебютира за Копа Либертадорес при победата с 2:1 срещу Коринтианс.

Паес също така участва в Копа Америка до 17 години, регистрирайки два гола и шест асистенции, докато беше капитан на страната си. След това взе участие с тима на Еквадор на Световното първенство до 20 години, като отбеляза един гол и направи три асистенции.

Преди това той беше обявен за най-добрия талант на Next Generation Trophy 2022, престижен младежки турнир в Австрия, включващ клубове от цял свят.

Челси не пуска талантлив бранител в Брайтън

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS