Челси отлага реконструирането на “Стамфорд Бридж“ заради финансовата криза

dsport.bg

Челси отлага реконструирането на стадион „Стамфорд Бридж“ заради финансовата криза, която е породена от пандемията от коронавирус.

През 2017 година клубът получи разрешение да започне събарянето на сградите около стадион за период от три години, но нито една сграда не е съборена.

Разрешението изтича на 31 март.

Клубът е изправен пред финансово несигурни времена поради избухването на коронавируса.

Както е известно собственикът на Челси Роман Абрамович иска да разшири капацитета на „Стамфорд Бридж“ до 60 хиляди места, като това може да му струва 1 милиард паунда. Настоящата глобална криза принуди руският милиардер да блокира проекта.

„Благодарим на всички наши фенове и заинтересовани страни за тяхното търпение и разбиране на въпроса. Ще продължим да разглеждаме нашите възможности за нов стадион, ако икономическите условия се подобрят“, се казва в изявлението на Челси.

Плановете на Абрамович за разширяването на стадиона не са приключили напълно.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

Станете част от новата платформа на dsport!

Слушайте ексклузивните аудиоистории на Томислав Русев и Ирина Русева за най-щурите предавания на футболни мачове по Дарик радио, традиционен седмичен обзор с Ники Александров, както и коментари на Стефан Стоянов за Меси, Роналдо и останалите звезди на футбола само в страницата на dsport в Patreon! Включете се тук

Прочетете още