Челси разгроми Моркамб и продължава напред във ФА Къп

Челси спечели с 4:0 домакинството си на Моркамб и се класира за четвъртия кръг на ФА Къп. Преди почивката рожденикът Мейсън Маунт и Тимо Вернер дадоха комфортна преднина на „сините“, а през втората част Калъм Хъдсън-Одой и Кай Хаверц подпечатаха победата им.

Първата по-добра възможност в мача се откри пред гостите, които могат да съжаляват, че не се възползваха. Джордан Сплю се възползва от грешка в противниковата отбрана и отправи удар по посока вратата на Кепа Арисабалага. Стражът на Челси обаче внимаваше и успя да спаси.

Постепенно Челси взе инициативата и успя да поведе в 18-ата минута. Мейсън Маунт матира стража на четвъртодивизионния Моркамб Халстед с мощен удар от дистанция.

Малко преди почивката Тимо Вернер сложи край на головата си сума и вкара за 2:0. Нападателят засече с глава центриране на Кай Хаверц, за да удвои аванса на Челси.

Малко след почивката домакините поведоха с 3:0. Хаким Зиеш комбинира с Калъм Хъдсън-Одой, който овладя и прати топката в мрежата зад Хаалстед.

В 70-ата минута стражът на Моркамб се намеси страхотно след удар на Мейсън Маунт. Той дори успя да спаси добавката на Кристиан Пулишич, за да запази вратата си от четвърти гол.

Челси все пак направи победата си още по-изразителна малко преди последния съдийски сигнал. Сесар Аспиликуета намери Кай Хаверц в наказателното поле. Германският плеймейкър реализира с глава и записа името си сред голмайсторите.