Челси се класира за полуфиналната фаза на ФА Къп, след като победи Лестър с 4:2 на „Стамфорд Бридж“. „Сините“ от Лондон поведоха с 2:0, изпуснаха аванса си, но дълбоко в добавеното време с нови две попадения стигнаха до крайния успех.

Двубоят започна по мечтан начин за домакините, които излязоха напред в резултата още в 13-ата минута. Николас Джаксън даде великолепно извеждащо подаване към Марк Кукурея, който спокойно прати топката в мрежата.

В 24-ата минута Исахаку Фатаву центрира за Патсон Дака, който изпревари пазача си и стреля с глава, но покрай вратата.

Две минути след това Рахийм Стърлинг пропиля отлична възможност да покачи на 2:0, след като се нагърби с изпълнението на дузпа, но Якуб Столачик предотврати удара му в долния десен ъгъл.

В добавеното време на първата част Стърлинг все пак успя да се реваншира частично, след като предостави хубав пас за Коул Палмър в наказателното поле, а той нанесе удар в долния десен ъгул и отбеляза за 2:0.

В 51-вата минута Лестър се върна в мача, след като Аксел Дизази при опита си да изчисти топка си отбеляза злощастен автогол – 2:1.

В 62-рата минута Стефан Мавидиди изравни резултата. Той се измъкна зад гърба на съперниците си и с прекрасен удар от границата на наказателното поле към левия ъгъл не остави шансове на Роберт Санчес – 2:2.

В 71-вата минута Калъм Дойл фаулира Николас Джаксън, съдията отсъди дузпа и му даде жълт картон, но след преразглеждане с ВАР се видя, че фалът е бил извън наказателното поле, а Дойл получи директен червен картон.

В добавеното време на срещата Челси се възползва от численото си превъзходство и отбеляза два гола, с които намери място на полуфиналите. Във втората добавена минута Коул Палмър пусна хубав пас за Карни Чуквуемека, а той отбеляза за 3:2.

С последното отиграване в мача падна и шести гол в мача, четвърти на сметката на Челси. Мало Густо пусна за Нони Мадуеке, който направи великолепен индивидуален рейд и с възхитителен удар и помощта на рикошет заби топката в горния десен ъгъл за крайното 4:2.