Челси със стратегически важен успех в борбата за Шампионска лига

Челси постигна минимална победа с 1:0 при домакинството на Норич на „Стамфорд Бридж“ в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Победното попадение за лондончани реализира Оливие Жиру през първото полувреме.

Челси създаде голямо напрежение в наказателното поле на Норич в 36-ата минута. След центриране в наказателното поле на гостите, Кристиан Пулишич овладя топката и стреля, Тим Крул успя с ръка да избие топката в корнер.

Челси поведе с 1:0 в добавеното време на първата част. Кристиан Пулишич центрира в наказателното поле на Норич, където Тим Клозе изпусна Оливие Жиру и той с глава отблизо вкара топката във вратата на Тим Крул.

Челси пропусна много добра възможност да удвои своята преднина в 75-ата минута. Кристиан Пулишич бе изведен на отлична позиция в наказателното поле на Норич и стреля, но Тим Крул плонжира и спаси.

Маркос Алонсо отправи опасен удар с глава в 77-ата минута, но ударът му бе отразен от Тим Крул.

Челси пропусна нова възможност в 85-ата минута, когато Уилиан комбинира с Жиру, който стреля, но встрани от вратата на Норич.

Челси е трети в класирането с 63 точки и е с четири пред преследващите го отбори на Лестър и Манчестър Юнайтед, които са и с мач по-малко.