Челси се изложи у дома, Борнемут шокира "сините"

Челси се изложи у дома, след като загуби от Борнемут с 0:1 в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Точен за победителите бе Дан Гослинг.

През първото полувреме домакините контролираха играта, но така и не стигнаха до попадение. Удар на Мейсън Маунт бе спасен от Аарън Рамсдейл, а Тами Ейбрахам и Кристиан Пулишич стреляха неточно. През второто полувреме срещата продължи в същото русло. Пулишич пропусна да се разпише, след като бе изведен сам срещу вратаря, а удар с глава на Емерсон бе спасен след страхотна реакция на Рамсдейл. “Черешките” обаче започнаха да нападат все по-смело с напредването на мача и логичното се случи. В 85-та минута Гослинг се измъкна от защитата на Челси и прехвърли Кепа Аризабалага с гръб към вратата. Страничният съдия вдигна своя флаг, но ВАР зачете гола, защото засада нямаше. В добавеното време Матео Ковачич стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе спасен.

Челси записа втора поредна загуба е с актив от 29 пункта, а Борнемут заема 14-та позиция с 19 точки.