На Бъдни вечер, в навечерието на Рождество Христово, Уулвърхемптън си направи коледен подарък от три точки при победата с 2:1 срещу Челси в двубой от 18-ия кръг на Висшата лига.

Гостите от Лондон определено трябва да съжаляват, защото направиха непростими пропуски преди почивка. Най-големият грешник е Рахим Стърлинг, който в ситуация трима срещу вратаря на Уулвс Жозе Са се полакоми да завърши сам.

През вторите 45 минути „вълците“ нанизаха две попадения, дело на Марио Лемина и Мат Дохърти. Челси успя да намали изоставането си чрез Кристофът Нкунку, но нямаше сили да предотврати загубата си.

След успеха Уулвс се изравни по точки с Челси и Борнемут. Трите отбора заемат позициите 10-12 с по 22 точки.

Първата добра възможност в мача беше на сметката на Челси. Рахим Стърлинг опита хитър пас в коридор към Николас Джанксън. Завърналият се под рамката на вратата на Уулвс Жозе Са обаче следеше внимателно играта и успя да улови.

Гостите продължаваха да контролират събитията на терена, без да създават кой знае какви голови опасности.

Около половин час след началото Стърлинг тръгна на скорост през центъра. Точно преди да навлезе в наказателното поле беше спрян с цената на нарушение. Именно английският национал пробва да стреля директно от прекия свободен удар, но прати топката над напречната греда.

В ответната атака „вълците“ получиха фал при идентична ситуация. Пабло Сарабия успя да завърти топката покрай стената, но в аут.

Малко преди почивката Челси направи непростим пропуск. Стърлинг отне и се озова сам срещу Жозе Са. Той можеше да подаде на един от двамата си съотборници, които щяха да завършат на празна врата. Вместо това предпочете да завършва сам, а вратарят на Уулвърхемптън спаси.

Началните минути на втората част бяха на сметката на домакините. Уулвс за малко да накаже груба грешка на Тиаго Силва. Хи-Чан Хуан отне и намери Жоао Гомеш. Получи се рикошет след неговия удар. Топката докосна страничната греда и за радост на Челси излезе в ъглов удар.

В 51-вата минута именно след корнер „вълците“ излязоха напред в резултата. Пабло Сарабия центрира. Марио Лемина се извиси над всички и насочи топката в мрежата – 1:0.

Челси веднага се опита да отговори и започна да натиска все по-усилено. В 65-ата минута Кристофът Нкунку изведе Стърлинг. От чиста позиция англичанинът стреля. Крейг Доусън обаче се хвърля самопожертвователно на шпагат и изчисти. Опитният централен бранител се удари с вратаря и се контузия. Наложи се да напусне терена на носилка.

Във 2-рата минута от добавеното време Уулвс сложи точка на спора с втори гол. Чуквононсо Мадуеке загуби край тъчлинията. Домакините организираха бърза контраатака, която Мат Дохърти завърши с изстрел в мрежата на Джордже Петрович.

Четири минути по-късно Челси най-сетне вкара и намали изоставането си. Стърлинг разигра на десния фланг със съотборник, след което центрира. Получи се лек рикошет, но топката отиде на главата на Нкунку, който от близко разстояние нямаше как да пропусне.

До края обаче домакините запазиха спокойствие и се поздравиха с крайния успех и трите точки.

Ливърпул изпусна да свали Арсенал от върха, ВАР се провали и не даде дузпа за игра с ръка на Йодегор (ВИДЕО)

Ван Дайк към рефера на дербито с Арсенал: Да не си пиян? (ВИДЕО)