Челси постигна победа с 2:0 при домакинството си на Сервет на „Стамфорд Бридж“ в първия мач от плейофа в Лигата на конференциите.

Челси започна по-активно мача и още във 2-ата минута можеше да поведе в резултата, но Марк Гиу не успя да намери очертанията на вратата на Сервет, а впоследствие бе маркирана и засада.

Гаел Ондоуа отправи опасен удар в 6-ата минута, но топката премина над вратата на Филип Йоргенсен.

Йоргенсен се наложи да се намесва в 22-ата минута, когато отрази удар на Енцо Кривели.

Пред Михайло Мудрик се откри добра възможност в 28-ата минута, но ударът му премина встрани от вратата на гостите.

Съдията Жереми Пиняр свири дузпа за Челси в 49-ата минута, която бе реализирана от Кристофър Нкунку в 50-ата минута за 1:0.

Вратарят на Сервет Жереми Фрик направи груба грешка в 51-ата минута, като Марк Гиу пресече едно негово подаване. Испанският нападател след това бе на почти празна врата, но завършващият му удар бе много слаб и това позволи на Фрик да спаси.

Челси поведе с 2:0 в 76-ата минута, когато Енцо Фернандес асистира за попадението на Нони Мадуеке.

Минута по-късно Жереми Фрик спаси удара на Коул Палмър.

Сервет можеше да върне интригата в мача в 86-ата минута, но след удара на Тиемоко Уатара топката срещна напречната греда на вратата на Йоргенсен.

Така Челси изгради аванс от два гола преди реванша в Женева след седмица.