ВК Черно море триумфира с първата по рода си Купа Висша Лига, след като надигра Черноморец Бяла 2008. В мач, продължил почти два часа, състезателите от Варна наложиха волята си с 3-1 (25-21, 21-25, 25-21, 25-18).

В отсъствието на треньора си Юлиян Топаков, Черно море бяха водени от президента на клуба - Краси Илиев.

Варненци стартираха по-добре в първия гейм, показвайки по-добра игра на блокада, и повеждайки с 9-4. Въпреки това, напрежението се усещаше и в двата отбора, които допускаха непредизвикани грешки.

Въпреки че Черно море отвори в своя полза, Черноморец Бяла 2008 се върна бързо в мача, коригирайки своята игра в блокада. И двата тима насочваха добре своя сервис, и съответно, организираха добре атаките си. Черноморец обаче поеха инициативата и логично поведоха в гейма, след което върнаха обратно интригата в мача при 1-1.

Черно море стартира ударно в третия сет (8-1), но с Черноморец бързо успя да се отърси от временния срив и притисната съперника при 18-19. След успешно прекъсване, Черно море стабилизира играта си и поведоха с 2-1.

Завързаната игра продължи и в четъвртия гейм, като двата отбора се преследваха в резултата почти до последния момент. Черно море обаче се събра в последните минути от гейма, и затвори в своя полза, грабвайки първата Купа Висша Лига