Четвърта поредна победа на Рома в контролите (ВИДЕО)

Рома, воден от Жозе Моуриньо, изглежда непобедим към този момент. Римските „вълци“ постигнаха четвърта поредна победа в предсезонните си контроли, побеждавайки унгарския Дебрецен с 5:2.

Кошмарът на Левски от 2009 година поведе още в 4-тата минута. 20-годишният Донат Барани порази вратата на Рома.

До почивката футболистите на Жозе Моуриньо контролираха случващото се на терена и напълно логично стигнаха до пълен обрат в резултата. В 28-ата минута Борха Майорал възстанови равенството, а пет минути по-късно Лоренцо Пелегрини направи резултата 2:1 в полза на тима от Серия А.

На почивката Моуриньо смени всички, с изключение на 19-годишния Филипо Трипи. Защитникът остана на терена до заключителните минути от редовното време.

Въпреки че Рома бе в коренно различен състав, продължаваше да владее повече топката и бе по-опасният отбор в атака.
В 52-рата минута Николо Дзаниоло покачи на 3:1, но секунди по-късно Дебрецен отговори с попадение на Роланд Уграй.

Все пак Рома успя да реши всичко в своя полза. С два гола на Един Джеко бе оформен крайният резултат 5:2 в полза на римляните.

Следващата контрола на Рома е в сряда срещу Порто.