Аталанта и Лацио завършиха наравно 3:3 на „Стадио Олимпико“  в мач от 8-ия кръг на Серия А. Още през първото полувреме гостите вкараха на три пъти и по всичко изглеждаше, че мачът е решен в тяхна полза. Голмайстори преди почивката бяха Луис Муриел, който вкара два пъти, и Алехандро Гомес. Второто полувреме бе огледално на първото. Два гола на Лацио в рамките на две минути върна интригата, а до края „римските орли“ дори стигнаха до точката от мача. Чиро Имобиле вкара две дузпи, една от които в добавеното време на срещата, един гол добави Хоакин Корея.

Гостуващият отбор доминира през цялото първо полувреме в италианската столица Рим. Пропуски направиха Руслан Малиновски и Ремо Фройлер. Логичното се случи и в 23-ата минута и резултатът бе открит. Робин Госенс намери в противниковото наказателно поле Луис Муриел. Колумбийският нападател овладя и с удар по земя в долния ляв ъгъл на вратата даде аванс на Аталанта (0:1).

Пет минути по-късно „римските орли“ отново изпуснаха Муриел и той се разписа за 2:0. Центриране от пряк свободен удар, което бе отклонено елегантно от футболиста на гостите в мрежата на Лацио.

В 32-ата минута Алехандро Гомес с удар от границата на наказателното поле уцели левия страничен стълб. В 37-ата минута Аталанта успя да вкара за трети път. В голмайстор се превърна именно аржентинският полузащитник. Той бе изведен сам срещу вратаря Томас Стракоша и съумя да го преодолее за 3:0. На този етап двубоят изглеждашр решен, домакинът Лацио не успя да отправи нито един точен удар преди почивката и не се виждаше как може да настъпи промяна в статуквото на терена.

За две минути обаче „римските орли“ успяха да се върнат в мача с първите си два изстрела в очертанията на вратата, пазена от Пиерлуиджи Голини. Точен от дузпа в 69-ата минута бе Чиро Имобиле, а секунди по-късно Хоакин Кореа намали разликата само на един гол (2:3). Италианският нападател на Лацио изигра главна роля във втория гол на Лацио, асистирайки за попадението.

В добавеното време на срещата Имобиле се превърна в истински герой за своите. Лацио получи правото да изпълни още една дузпа. 29-годишният нападател отново показа железни нерви и донесе равенството на домакините. Стражът на Аталанта Голини хвана ъгъла, но топката мина под плонжа му. По този начин бе оформен крайният резултат 3:3.

Аталанта пропусна златен шанс да оглави класирането в Серия А, макар и временно, защото по-късно през деня Ювентус приема Болоня у дома. В следващия кръг „черно-сините“ приемат Удинезе, докато Лацио гостува на Фиорентина.