Стефанос Циципас спечели Финалния турнир на АТР в Лондон, след като във финала победи Доминик Тийм с 6:7 (6), 6:2, 7:6 (4). Гръцкият тенисист губеше в резултата след първия сет, но благодарение на отличната си игра успя да обърне съперника и да триумфира в надпреварата. По този начин 21-годишният Циципас посвтори успеха на Григор Димитров от преди две години, като спечели последния за сезона турнир още в дебютното си участие.

Двубоят започна изключително равностойно, като двамата тенисисти взимаха подаванията си до самия край на сета. Така се стигна до тайбрек, в който Тийм успя да поведе с 5:2, но Циципас изравни до 5:5. В последствие австриецът успя да се възползва от грешка на съперника си и да спечели частта след повече от час игра. Във вторият сет Циципас намери своя ритъм и набързо поведе с 4:0 гейма. Тийм опита да се върне в срещата, но силите му стигнаха само до 6:2. В третият сет гръцкият тенисист продължаваше да диктува събитията на терена и поведе с 3:1. Тийм обаче успя да изравни, като с напредване на мача се стигна до втори тайбрек. В него Циципас бе по-концентрираният състезател и спечели турнира.

Така Циципас стана първият грък, спечелил този турнир. Той вече има 4 титли в кариерата си, като това бе негов трети трофей през годината. Тийм пък остава с 16 титли, като 5 от тях спечели през отиващия си сезон. 

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS