Времето на Ерик тен Хаг като мениджър на Манчестър Юнайтед изглежда изтича, след като Кристъл Палас постигна най-изразителната си победа в съперничеството с „червените дяволи“ – 4:0. Историческата загуба е поредното доказателство, че нидерландецът не се справя с работата.

Това беше 13-а загуба за отбора през сезона във Висшата лига, което е второто най-слабо „постижение“ на Юнайтед от сезон 1989/90, когато пораженията са 16. Под ръководството на Ерик тен Хаг отборът вече има цели осем загуби с три или повече гола разлика.

НАЧАЛОТО

Тен Хаг дебютира начело на Манчестър Юнайтед с поражение с 1:2 на „Олд Трафорд“ от Брайтън през август 2022. Седмица по-късно „червените дяволи“ претърпяха погром с 0:4 при визитата си на Брентфорд. Тогава „пчеличките“ нанизаха четирите гола в рамките на 25 минути.

ХЕТТРИК ДУО

В първото си дерби на Манчестър начело на Юнайтед Тен Хаг претърпя тежко крушение – загуба с 3:6 от Сити. Ерлинг Холанд и Фил Фодън се отчетоха с по три гола в „червената“ врата. В онзи мач Кристиано Роналдо остана неизползвана резерва, макар отборът да се нуждаеше от голове, след като започна второто полувреме с пасив от 0:4.

НАЙ-ГОЛЯМОТО УНИЖЕНИЕ

За един фен на Манчестър Юнайтед може би няма нищо по-лошо от загуба от Ливърпул. Е, при Тен Хаг не просто загуби, а бе разгромен от мърсисайци с 0:7 на „Анфийлд“. Тогава Коди Гакпо, Дарвин Нуньес и Мохамед Салах се разписаха на два пъти, а веднъж вкара Роберто Фирмино.

АУТ ОТ ЕВРОПА

След равенство 2:2 на „Олд Трафорд“ срещу Севиля в четвъртфинален мач от Лига Европа през миналия сезон, Манчестър Юнайтед нямаше отговор на реванша. Андалусийци спечелиха с 3:0 у дома на „Рамон Санчес Писхуан“ с две попадения на Юсеф Ен-Несири и едно на Люик Баде.

3:0 х2, ОТНОВО СРАМ СРЕЩУ СИТИ

В рамките само на три дни (29 октомври 2023 и 1 ноември 2023) Юнайтед на Тен Хаг допусна две поредни загуби с по 0:3, и в двата случая на „Олд Трафорд“ – първо от Манчестър Сити във Висшата лига, а след това от Нюкасъл на Карабао Къп.

ТРИ КОСТИЛКИ ОТ ЧЕРЕШИ

През декември миналата година Борнемут за първи път в историята си спечели на „Олд Трафорд“. „Черешките“ го направиха със стил – 3:0. Попаденията отбелязаха Доминик Соланке, Филип Билинг и Маркос Сенеси. Попадение на Данго Уатара не бе признато от ВАР и бе избегнато 0:4.

ПОСЛЕДНИЯТ РАЗГРОМ (засега)

Дойде време и до последния мач на Манчестър Юнайтед през настоящия сезон – погрома с 0:4 от Кристъл Палас на „Селхърст Парк“. На този етап това е последното поражение на „червените дяволи“ начело с Ерик тен Хаг. Предстоят мачове с Арсенал, Нюкасъл и Брайтън във Висшата лига, както и финал за ФА Къп срещу Манчестър Сити.

Разпад и крушение: Кристъл Палас разгроми Ман Юнайтед

Тен Хаг: Подготвих отбора добре, но нямаме защитници