ЦСКА 1948 се развихри в генералната репетиция за първенството под снега на Околовръстното

Николай Ганчев Николай Ганчев

ЦСКА 1948 изигра последната си приятелска среща преди подновяването на efbet Лига. Момчетата на Тодор Янчев победиха втородивизионния Спартак Плевен с 4:0 под снега на стадион "Царско село".

"Червените" подновяват ангажиментите си за първенство в събота, 11 февруари, с домакинство на Хебър. Двубоят е в 12:30ч.

Първото добро положение в мача дойде в петата минута. Георги Русев се възползва от грешка при изнасянето и стреля от далечна дистанция, но малко над вратата.

Спартак Плевен отговори с опасен удар в 10-ата минута, когато Христов бе забравен от отбраната, но не успя да уцели вратата на Наумов.

В 16-ата минута Алекс Колев проби по лявото крило, пусна към точката за дузпата за Русев, а неговият удар премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Четири минути по-късно логичното се случи и ЦСКА 1948 поведе. Ангел Бастунов напредва добре отляво, намери Парвиз Умарбаев, а той с великолепен удар в далечния ляв ъгъл се разписа за 1:0.

В 25-ата минута Алекс Колев стреля опасно от пряк свободен удар, но топката излезе в аут.

След продължително нападение на домакините в 34-ата минута Георги Русев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе слаб и Богомил Цинцарски улови без проблеми.

Умарбаев намери Бастунов с прехвърлащо подаване в 37-ата минута, нападателят стреля мощно, но Макавеев се хвърли самоотвержено и блокира.

Пет минути по-късно Георги Русев центрира от корнер за Елитон, чийто удар с глава бе изчистен пред голлинията.

Тодор Янчев запази целия си състав и не направи нито една промяна веднага след почивката. В 60-ата минута обаче Янчев смени и 11-те си играчи.

Две минути след това Бирсент Карагарен получи прекрасен пас в малкото наказателно поле, ударът му бе отразен от Станислав Антонов, а при добавката крилото пропусна на празна врата.

В 70-ата минута Евгений Сердюк бе изведен очи в очи с вратаря от Карлос Охене и с елегантен удар се разписа за 2:0.

Само две минути след това ЦСКА 1948 стигна и до трето попадение. Сердюк проби отдясно, намери Карагарен, а той от непосредствена близост намери мрежата на Антотов.

В 75-ата минута след бърза контраатака Карлос Охене нанесе мощен удар от около 20 метра, Антонов спаси, но топката попадна в краката на Сашо Александров, който от близка дистанция не уцели очертанията на вратата.

Секунди по-късно "червените" реализираха и четвърто попадение. Карагарен получи пас сам срещу вратаря и с външен фалц се разписа за 4:0. С това бе оформен и крайният резултат.

Тодор Янчев: Борим се за класиране в Европа (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 би и северномакедонци за четвърти успех в Турция, завърши лагера непобеден