ЦСКА 1948 постигна първа победа по време на зимната си подготовка, побеждавайки Арда Кърджали с 1:0 на „Трейс Арена“ в Стара Загора. Единственото попадение в срещата отбеляза Талис в края на първото полувреме с удар от далечна дистанция.

Срещата се игра при отлични метеорологични условия. За „червените“ предстоят мачове срещу Монтана и Хебър Пазарджик преди подновяването на официалните срещи. Арда пък заминава за лагер в Турция, където ще срещне Рубин Казан, Висла Краков и ЛНЗ Черкаси.

Още в седмата минута се стигна до първия точен удар в мача, като той бе на сметката на столичани. Радослав Кирилов проби по лявото крило и навлезе в наказателното поле, като нанесе слаб удар в средата на вратата, но право в ръцете на Анатолий Господинов.

В 19-ата минута се стигна до първото по-сериозно положение от началото на двубоя. Левият бек на ЦСКА 1948 Симеон Василев се оказа на нетипична позиция на върха на атаката, получи великолепен извеждащ пас и остана очи в очи с Годпосинов, но стреля покрай десния страничен стълб.

В 42-рата минута ЦСКА 1948 логично излезе напред в резултата. „Червените“ се възползваха от грешка в отбраната на Арда, за да отнемат топката, която стигна до Талис, а бразилецът стреля от около 20-ина метра към далечния десен ъгъл и матира излезлия напред Господинов – 1:0.

Второто полувреме премина при изключително ниско темпо и от двата отбора. Футболистите на Николай Панайотов и Александър Тунчев пренесоха играта изцяло в средата на терена и рядко наближаваха противниковите наказателни полета, а голови ситуации липсваха.

Едва в 81-вата минута Никола Илиев отправи удар към близкия ляв ъгъл, но покрай вратата и без особена сила.

ЦСКА 1948 - АРДА 1:0