ЦСКА 1948 завърши контролите с победа с 2:0 като гост на Хебър Пазарджик. Столичани реализираха по едно попадение през всяко от двете полувремена, като точни бяха Никола Илиев и капитанът Ивайло Чочев.

Мачът на стадион „Георги Бенковски“ бе последен за „червените“ преди двубоя за Суперкупата на България срещу Лудогорец, който е другата събота, 10 февруари, на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. За Хебър последната контрола е срещу Ботев Пловдив.

В третата минута на срещата Педриньо проби добре отляво и стреля към близкия десен ъгъл, но покрай вратата на Петър Дебърлиев. В 13-ата минута Никола Илиев получи в наказателното поле и шутира, но бе блокиран, а топката излезе в корнер.

В 20-ата минута Неделко Пишчевич пробва късмета си от около 20-ина метра, но опитът му бе много неточен.

В 31-вата минута Талис стреля директно от пряк свободен удар, но Дебърлиев с крак изби в ъглов удар. Минута по-късно Бирсент Карагарен проби отдясно и стреля към близкия ляв ъгъл, но над вратата.

В 34-ата минута Джонатан Перейра прати топката в мрежата, но попадението не бе признато заради засада.

Пет минути след това ЦСКА 1948 излезе напред в резултата. Антонио Вутов се възползва от сериозно неразбирателство в защитата на Хебър, за да отнеме топката, след което изведе Никола Илиев, а той не сгреши и се разписа за 0:1.

В последната минута от редовното време на първата част Карагарен навлезе в наказателното поле и стреля, Дебърлиев спаси, Ивайло Чочев отправи добавка, но ударът му бе блокиран и избит в корнер.

В 51-вата минута Симеон Василев проби отляво и центрира, последва блокиран удар, след което Никола Илиев добави, но вратарят изби в корнер. При последвалото центриране, вече в 52-рата минута, Ивайло Чочев с глава покачи на 0:2.

В 55-ата минута Олексий Збун отне топката около наказателното поле, след което нанесе удар по диагонала, но Даниел Наумов спаси.

Час игра след началото Антонио Вутов бе изведен сам срещу вратаря и стреля с външен фалц, но ударът му премина покрай вратата на Хебър.

В 63-ата минута на срещата Николас Пенев проби отдясно и центрира за Ангел Бастунов, който нанесе удар с глава, но покрай вратата. До края на срещата темпото на игра значително спадна и до повече чисти голови положения не се стигна.

ХЕБЪР - ЦСКА 1948 0:2
0:1 Никола Илиев 39', 0:2 Ивайло Чочев 52'

Състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев – 13. Архан Исуф, 24. Лазар Марин, 43. Жоао Сеско, 27. Роберт Мазан, 33. Стефан Цонков, 84. Стилиян Тисовски, 10. Ангел Бастунов, 11. Атанас Кабов, 17. Николас Пенев, 14. Олексий Збун

ЦСКА 1948: 29. Даниевл Наумов -  2. Джонатан, 22. Реян Даскалов, 23. Емил Виячки, 15. Симеон Василев – 28. Неделко Пишчевич, 18. Ивайло Чочев (К), 7. Талис – 17. Никола Илиев, 8. Педриньо, 20. Антонио Вутов

Ботев Пд допусна обрат от 2:0 срещу Динамо Москва, първи голове за Георги Николов

Ботев Враца изпусна два гола аванс срещу арменци в последния си мач в Кипър (ВИДЕО)