ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3. Срещата започна отлично за "армейците". Петко Панайотов даде ранен аванс на българския отбор, но два червени картона объркаха плановете на "червените". Реваншът е на 6-и ноември на Националния стадион "Васил Левски".

ЦСКА откри резултата още в 3-ата минута. Божидар Петров направи асистенция, а Петко Панайотов реализира за 1:0 в полза на “червените”.

Петко Панайотов: Всеки футболист мечтае да чуе химна на Шампионска лига (ВИДЕО)

30 минути по-късно белгийският гранд изравни с попадение на 17-годишния Сайду Туре.

В 72-ата минута отборът на Румен Трифонов остана с човек по-малко на терена, след като Лъчезар Иванов си изкара втори жълт картон. Той извърши нарушение в наказателното поле и се стигна до дузпа. Зад топката застана Седрик Нуози, но той пропусна.

Папазов титуляр при нова загуба на Болоня в Младежката Лига на УЕФА

Осем минути след това българският тим остана с 9 души, след като и Димитър Петров получи червен картон. Броени секунди по-късно Али Камара вкара втори гол за Генк.

В 88-ата минута Лино Декресон оформи крайния резултат. Белгийците получиха втори 11-метров наказателен удар.