ЦСКА си го върна на Левски в Трета лига, бивш левскар прониза ''сините''

Николай Ганчев Николай Ганчев

Дублиращият тим на ЦСКА отмъсти за мъжкия и победи Левски II с 1:0 на стадион "Георги Аспарухов" в мач от деветия кръг на Югозападната Трета лига. Това се случва малко повече от две седмици след победата на левскарите с 2:0 в efbet Лига.

Единственото попадение бе дело на юношата на Левски Марк-Емилио Папазов, който наказа грешка на вратаря Иван Андонов. По този начин "червените" се изкачват до четвъртата позиция с 11 точки, докато "сините" са девети с едва пет.

В 14-ата минута Атанас Килов пусна пас зад защитата към Ивайло Марков, който стреля от малък ъгъл, но Илия Шаламанов-Тренков се справи. Минута по късно Марков пробва късмета си от границата на наказателното поле, но бе неточен.

ЦСКА II поведе в 17-ата минута след груба грешка на Иван Андонов, който излезе неразчетено и се подхлъзна, след което Марк-Емилио Папазов елегантно го преодоля и вкара на празна врата. Бившият футболист на "сините" отпразнува попадението, целувайки емблемата на ЦСКА на екипа си.

До края на първата част Левски II опита да върне попадението, но така и не съумя да създаде чиста голова ситуация пред "червената" врата.

Елин Топузаков очевидно не бе доволен от представянето през първото полувреме и още след почивката извърши тройна смяна като Калоян Петков, Васил Василев и Никола Бандев влязоха на местата на Мартин Тодорски, Ивайло Марков и Борислав Рупанов.

Това даде резултат и още в 47-ата минута Никола Бандев нанесе тежък удар от дистанция, който затрудни вратаря на ЦСКА Шаламанов-Тренков, който все пак спаси.

Час игра след началото Илиан Антонов центрира опасно отдясно към Александър Георгиев, който стреля от воле, но бе неточен. Две минути след това Атанас Килов застраши вратата на "армейците" с мощен удар от воле, но топката премина в аут.

В 73-ата минута Марк-Емилио Папазов пропусна най-чистата възможност от началото на второто полувреме. Нападателят излезе сам срещу Иван Андонов и го прехвърли, но топката кацна върху напречната греда. Три минути по-късно Петко Панайотов центрира опасно от корнер, Мартин Сотиров стреля с глава, но бе неточен.

В ответната атака Левски бе близо до изравнително попадение слес добър пробив отдясно на Калоян Петков, който пусна към Васил Василев, чийто удар бе добър, но блокиран.

В 84-ата минута Василев имаше още една възможност след силен удар в близкия ъгъл, който излетя над вратата. След грешка в отбраната на ЦСКА в 85-ата минута Калоян Стрински стреля по диагонал, но Илия Шаламанов-Тренков спаси.