В първия мач след напускането на Люпко Петрович и загубата от Берое, ЦСКА се справи с лекота със съпротивата на Витоша Бистрица, побеждавайки на своя стадион "Българска армия" с 4:0. Всичко се реши още в самото начало след попадения на Тони Уот и Рубен Албентоса. До края на полувремето се разписа Кристиян Малинов, а със седмия си гол за сезона резултатът оформи Евандро. Дебют за "червените" направи и новото попълнение Томи Юрич.

Видеоанализ на мача от Георги Атанасов:

Много рано стана ясно, че мачът на "Българска Армия" ще премине без проблеми за домакините. В 4-ата минута започналият като титуляр Тони Уот откри резултата. С принос бе Греъм Кери, при чийто удар топката се удари в земята и допълнително затрудни вратаря Кристиян Кацарев. Той изби, но в краката на Уот, който нямаше проблеми при добавката.

ЦСКА продължи да бъде по-активният отбор и в следващите минути Али Соу стреля опасно на два пъти.

Вторият гол падна в 19-ата минута, когато Рубен Албентоса засече с глава центриране на Кери за втория си гол през сезона, с който в общи линии сложи край на интригата в двубоя.

В края на полувремето пък Кристиян Малинов реализира за 3:0. След избита топка от Витоша Соломон-Отабор с глава я прати към наказателното поле. Тя мина покрай няколко играчи и дойде в Малинов, който със силен шут от няколко метра реализира поредното попадение.

През второто полувреме бе ясно, че мачът просто се доиграва, а това доведе до период от 10-15 минути, в които "бистришките тигри" дори имаха леко преимущество на терена. То обаче не доведе до нищо особено пред вратата на Густаво Бусато.

В 73-ата минута пък влезлият като резерва Евандро реализира за 4:0 след не особено силен удар, който обаче изненада Кацарев и защитниците пред него.

До края на мача най-интересното нещо бе влизането в игра за първи път на новото попълнение Томи Юрич, който демонстрира активна игра и на няколко пъти стреля към противниковата врата.

След победата ЦСКА остава на четвърто място с 22 точки. Витоша пък е на последната позиция с 3 точки.

ЦСКА - Витоша Бистрица 4:0

1:0 Тони Уот 4'
2:0 Раул Албентоса 19'
3:0 Кристиян Малинов 39'
4:0 Евандро 73'

Ето и съставите на двата отбора:

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Раул Албентоса, Греъм Кери, Петър Занев, Вив Соломон-Отабор (62' Евандро), Кристиян Малинов, Жанио Бикел (46' Рубен Пинто), Брадли Мазику, Антъни Уот (77' Томи Юрич), Али Соу

Витоша Бистрица: Кристиян Кацарев, Тодор Гочев (53' Теофилос Коуроупис), Евгени Зюмбулев, Венцислав Бонев, Румен Гьонов, Кристиян Кочилов, Георги Амзин, Даниел Кутев (46' Григор Долапчиев), Четин Садула, Лъчезар Котев, Атанас Кабов (72' Запро Динев), Ваньо Иванов