ЦСКА привлече двама талантливи футболисти, родени през 2010 година, от школата на Академик Пловдив. Това са централният защитник Максим Палиев и левият бек Николай Андреев, които ще започнат подготовка с третия отбор на „червените“ в края на юни.
Палиев се подвизава като десен централен бранител и впечатлява с ръст от 193 сантиметра, докато Андреев е ляв краен защитник с височина 184 сантиметра.
Двамата футболисти пристигат в ЦСКА от академията на Лилчо Арсов, където работят под ръководството на треньора Георги Недевски. В клуба оценяват високо подготовката, която младите играчи са получили в пловдивската школа.
Първоначално Палиев и Андреев, искани също от Риека и италиански тимове, ще се включат към заниманията на ЦСКА III, а в зависимост от адаптацията им към мъжкия футбол ще бъде взето решение дали да останат основна част от състава или да получават игрова практика в отбора до 17 години.
Стратегията на ЦСКА е младите таланти с потенциал за развитие към първия тим да бъдат интегрирани възможно най-рано в мъжкия футбол.
В момента „червените“ разполагат с добре изградена структура за развитие на юношите чрез ЦСКА II и ЦСКА III, което дава възможност на най-перспективните футболисти постепенно да преминават към представителния отбор.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS


