Как бихте избрали дестинация за вашия меден месец – може би някое топло, красиво кътче от земята, с хубава храна и приятни гледки, на които да се насладите с любимия човек? Звучи най-логично, но не и ако си прекалено отдаден на култовата компютърна игра Football Manager. Тогава може да избереш България само заради отбора, чийто треньор си във виртуалния свят.
Такава доста забавна история стана достояние след публикуването на книгата „Football Manager открадна живота ми“, в която са събрани любопитни случки, свързани с играта.
Ако случайно не сте имали досег до тази игра, нека кажем, че във Football Manager влизаш в обувките на старши треньора и ръководиш своя отбор с цел да му донесеш славата, която най-вероятно в реалния живот би била мираж. Все пак написаното в тази статия идва от човек, извел германския Унтерхахинг до триумф в Шампионска лига. Не, че се хваля...
Базата данни на играта е впечатляваща, за което помагат много доброволци, влизащи в ролята на нещо като скаути, за да дадат правдоподобни стойности дори на най-неизвестните футболисти. Така може да ръководите даже български отбори от ниските дивизии. И именно това се случва с обсебения от играта Тим Пайк преди 12 години, когато довежда своята булка в Слънчев бряг само за да може да види на живо ръководения от него отбор на Несебър!
Ето я забавната история, публикувана в книгата:
„Беше 2007 и аз и бъдещата ми съпруга имахме дата за своята сватба – 08/08/08. Месец по-късно щяхме да отидем на медения си месец“, пише Тим.
„Тя гледаше за ваканции в Испания, Гърция или Португалия, а аз бях напълно съгласен. Но тогава дойде съдбовният ден, в който започнах да правя бета тестове на българското първенство за Football Manager. Избрах случаен отбор. Отборът промени цялата концепция за ваканцията. Този отбор бе Несебър, в Западната втора лига на България.“
„Привързах се към тях и следят прогреса им в истинския живот. Тогава ми стана любопитно и погледнах цените на ваканциите в България. Разбрах за ваканционния курорт Слънчев бряг, точно до футболния стадион на Несебър, и цените бяха отлични. Можех ли да убедя бъдещата ми съпруга?“
„Да, можех. Две седмици ол-инклузив бе по-евтино от една седмица полупансион на всяко от другите места, така че беше готово. На 5 септември 2008 пътувах за България. Сега трябваше да измисля начин да отида и да видя Несебър в действие.“
„Седмица след началото на сватбеното пътешествие възможността се появи. Създадохме си нови приятели там и момичетата искаха да се разделим, за да имат излизане по женски. Аз убедих момчетата да отидем да гледаме футбола. Въпреки че съпругата ми знаеше, че отидох на футболен мач, и до днес не знае, че избрах България заради отбора, който играе там.“
Историята на Тим е забавна, но според книгата само във Великобритания 35 брака са приключили заради манията на мъжа по Football Manager.
А вие можете да прочетете още любопитни материали, свързани с играта, тук:
Как стотици часове в компютърна игра им донесоха работа във футбола
След спирането на футбола: Култова компютърна игра обяви рекордни потребители
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS