Дания взе билета за Евро 2024, Полша остана капо, въпреки гола на Пьотровски

Дания стана поредният тим, осигурил си участие на Европейското първенство в Германия през 2024 г., след като победи Словения с 2:1 в домакински мач от Група „Н“ на Европейските квалификации.

По този начин „червения динамит“ събра 22 точки и си гарантира спечелването на групата, докато словенците остават втори с 19 точки и ще трябва да водят здрава битка в последния си мач.

Дания поведе в резултата в 26-ата минута, когато Андреас Кристенсен направи супер центриране към Йоаким Меле и той не сгреши, пращайки топката в мрежата.

Словения обаче изравни само 4 минути по-късно, когато Ерик Янза изпълни по страхотен начин един пряк свободен удар и насочи топката точно под гредата – 1:1!

Успехът за датчаните дойде след почивката, когато в 54-ата минута Яник Вестергор подаде към Томас Дилейни, който стреля от воле – гол в долния десен ъгъл, победа за Дания и класиране на Евро 2024!

В Група „Е“ стана ясно, че Полша няма да играе на Евро 2024. Това се случи заради равенството 1:1 в домакинството на Чехия. Така поляците остават трети в групата с 11 точки и без повече мачове, докато чехите са втори с точка повече, но мач по-малко.

Поляците поведоха в резултата в 38-ата минута, когато в наказателното поле на Чехия настъпи суматоха. При нея топката стигна до Якуб Пьотровски и халфът на Лудогорец се разписа отблизо.

Четири минути след началото на втората част обаче Чехия изравни, когато една отбита топка стигна до Томаш Соучек, който от изгодна позиция в наказателното поле я прати в мрежата и така даде шансове на Чехия да си извоюва място на Евро 2024 в Германия, където Полша няма да участва.