Даниел Боримиров: Невероятно преживяване бе да играя отново за Мюнхен 1860

Председателят на Управителния съвет на ПФК Левски Даниел Боримиров след две десетилетия отново облече екипа на Мюнхен 1860 за срещата на ветераните от бившия му отбор с Байерн в мач, посветен на 50-та годишнината на „Олимпиащадион“ и 50 години от Олимпиадата в Мюнхен.

„Срещнах се с моите колеги от преди 20 години. Преживяването беше невероятно“, обясни Боримиров. Той сподели, че в събота, зедно с бившите му съотборници, са наблюдавали победата на сегашния отбор на „Мюнхен 1860“ над „Веен“ с 3:1. „По време на мача обявиха, че сме на стадиона. Публиката стана на крака и ни аплодира. Беше вълнуващо. Всички привърженици бяха много щастливи, че ни виждат заедно и ни пожелаха да се събираме по-често“, разказа той. Боримиров си припомни времето, което прекара като футболист на „Мюнхен 1860“, като се видя и с други ветерани като Бернард Винклер, Хорст Хелд, Марко Курц, Мани Бендер, Михаел Динцей, Холгер Грайлих и други.

Двубоят между ветераните на двата мюнхенски отбора „Байерн“ и „Мюнхен 1860“ бе в неделя и завърши с 8:6. Срещата се игра пред около 25 000 фенове. Треньор на победителите бе Щефан Ефенберг, а головете за „баварците“ отбелязаха Елбер, вратарят Ханс-Йорг Бут от дузпа, Звездан Мисимович, Ивица Олич /два гола/, Пауло Серджио, Клаудио Писаро и Марсел Витечек.

Треньор на Мюнхен 1860 бе Вернер Лоран, а головете отбелязаха Саша Мьолдерс на три пъти, Щефан Ризингер и два гола на Бени Лот. За победителите участие взеха още звезди като Даниел ван Буйтен, Мартин Демикелис, Клаус Аугенталер, Сами Куфур и други.

Двубоят се игра под мотото „Обединен Мюнхен“ в две полувремена по 35 минути. Събраните средства ще отидат за детска фондация от Мюнхен.