Действащият шампион в кралския клас Хорхе Мартин вероятно ще трябва да остане в болница в Доха поне две седмици заради счупените ребра, които получи по време на Гран при на Катар. Испанецът вероятно ще отсъства от пистите около три месеца.
Състезателят на Априля се завърна на пистата миналия уикенд, след като пропусна първите три състезания поради множество контузии, които получи преди началото на сезона.
Мартин първо получи фрактури на ръката и стъпалото по време на първия ден от предсезонните тестове в Сепанг, а седмица преди първото състезание счупи другата си ръка.
Испанският мотоциклетист се завърна миналия уикенд, но претърпя тежка катастрофа, след като завърши 16-и в спринта, осем обиколки преди края на основното състезание на пистата Лусаил.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS