Дейв Райдинг стана първият британец с победа за Световната купа

Дейв Райдинг спечели слалома в Кицбюел за Световната купа по ски-алпийски дисциплини. 35-годишният състезател завърши двата манша за 1:41.26 минути и стана първият британец, който триумфира в кръг от надпреварата за Големия кристален глобус.

Райдинг финишира на шеста позиция в първата част от слалома след преминаване на трасето за 51.40 секунди, но се представи изключително силно във втория манш, когато завърши за 49.86 секунди.

До момента британският скиор имаше две втори и едно трето място в стартовете за Световната купа.

Норвежецът Лукас Бротен се изкачи от девета на втора позиция в хода на днешния слалом и финишира за 1:41.64 минути.
Трети се нареди неговият сънародник Хенрик Кристоферсен, който пресече финалната линия за общо 1:41.91 минути. Във втората част от състезанието не завършиха 11 от общо 30 скиори.

До момента Дейв Райдинг имаше едно второ място на слалом в Кицбюел през 2017 година. Конрад Бартелски, Давина Галица и Джина Хатърн се останалите британски скиори с класиране в челната тройка на стартове за Световната купа.

Най-добрият български алпиец Алберт Попов не успя да завърши в първия манш в Кицбюел, след като пропусна врата.

В генералното класиране за Световната купа води Марко Одермат (Швейцария) с 1120 точки, пред норвежеца Александър Аамод Килде със 785 точки. Двамата не участваха в днешната надпревара.
В дисциплината слалом лидер до момента е Лукас Бротен с 235 точки.