Истинско дежавю преживява Олимпик Лион през новия сезон във френската Лига 1. „Хлапетата“ започнаха кошмарно миналия сезон, като дълго отборът бе на дъното на класирането и смени няколко наставници преди да се отърси. Сега изглежда това се повтаря.

Олимпик Лион отстъпи с 0:2 от Монако като домакин в двубой от втория кръг на Лига 1. Попаденията за монегаските бяхадело на Елиас Бен Сегир и Ламин Камара.

Двубоят започна с натиск от страна на Монако, но въпреки това първата чиста възможност за монегаските дойде чак в 31-вата минута, когато Такуми Минамино излезе на чиста позиция в наказателното поле на Олимпик Лион, но ударът му рикошира право в левия страничен стълб на вратата, пазена от Лукас Пери.

Проблемите за Олимпик Лион продължиха да бъдат изключително сериозни до края на първото полувреме, а и в началото на втората част.

Натискът на Монако даде резултат в 65-ата минута, когато Магнес Аклиуш комбинира на късо с Елиас Бен Сагир, който стреля в долния десен ъгъл и реализира.

Монегаските затвориха мача с втори гол в 80-ата минута. Касум Утара комбинира в наказателното поле на домакините с Ламин Камара, който от близко разстояние стреля в левия ъгъл на вратата, не оставяйки шансове на Лукас Пери да се намеси.

Олимпик Лион не успя да се отърси до края на мача и така и не отговори на Монако.