Старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев остана много доволен от играта и нагласата на тима си при победата с 4:0 над Хебър в първи полуфинален мач между двата отбора от SESAME Купа на България.
„Момчетата израстват, ние говорим много. Мога да кажа, че беше много добър мач за нас. Резултатът е турнирен и е добър. Има още един мач, в който трябва да подходим по същия начин“, започна треньорът на „орлите“.
„За мен е важно в такива мачове отборът да влиза в началото на 100%. Те разбраха, че трябва да го направят, и резултатът е наяве“, каза той за нагласата на тима си в този мач.
Той коментира завръщането в игра за първия отбор на Антон Недялков: „Тони Недялков е много добър футболист. Предварително се разбрахме, че ще играе едно полувреме и постепенно ще му даваме повече минути, за да се възстанови на 100%“.
„Това е много добра конкуренция, защото аз не разчитам на един човек да вкарва головете. Видяхте комбинативността в единия гол, това е нашата игра“, каза той за опциите си в атака.
„Не може да си кривим душата, гледаме наистина. Футболът е поднасял много изненади и трябва да сме сериозни и в другия мач“, каза наставникът на Лудогорец за очертаващия се финал за Купата.
„Там чакаме кой ще бъде съперникът“, каза той за другата полуфинална двойка Ботев Пловдив – ЦСКА.
„Вярно, това е, искам тази година пак да направим дубъл и ще видим какво ще се случи“, призна Дерменджиев.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS