Десет от Майнц разгромиха Хофенхайм

Майнц изненадващо спечели гостуването си на Хофенхайм с 5:1 в 12-ия кръг на Бундеслига. Преди двубоя домакините бяха в серия от пет победи в германския шампионат, като началото ѝ бе дадена с успех срещу Байерн Мюнхен с 2:1.

Гостите от Майнц играха с човек по-малко през цялата втора част, но това по никакъв начин не се отрази негативно.

Въпреки че Хофенхайм бе по-добрият тим в началните минути, резултатът бе открит от Майнц след първата по-опасна голова атака. В 33-ата минута Левин Йозтунали стигна до топката в противниковото наказателното поле. Още с първото докосване преодоля защитник и от малък ъгъл стреля по земя за 1:0.

В добавеното време на първата част Боте Баку получи директен червен картон за ужасяващо влизане в краката на противников футболисти и остави своя отбор Майнц с 10 души на терена.

Въпреки численото неравенство гостите продължиха атаките си и в 52-ата минута поведоха с 2:0. След центриране от десния фланг автогол си вкара чешкият бранител Павел Кадержабек.

Точно десет минути след това Майнц поведе убедително с 3:0 след перфектно развита бърза контраатака. Жан-Пол Боетиус изведе сам срещу вратаря своя съотборник Пиер Кунде Малонг, който не пропиля откритата се голова възможност и реализира.

В 83-ата минута Андрей Крамарич върна едно попадение за домакините. Този гол възвърна надеждите за Хофенхайм, който се втурна в атака в търсена на поне точката от сблъсъка. Тези негови действия освободиха много празни пространства, от които Майнц се възползва по най-добрия начин.

В последната минута на редовното време Жан-Пол Боетиус направи резултата 4:1 в полза на гостите, а секунди след това вторият си гол в мача отбеляза камерунецът Пиер Кунде Малонг, за да оформи крайното 5:1. И двете попадение паднаха след бързи контраатаки.

След допуснатата загуба Хофенхайм е шести с 20 точки, докато Майнц се изкачи до 13-ото място актив от 13 пункта.

Малко по-рано през деня се изигра още един мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. Аугсбург се наложи убедително с 4:0 срещу Херта Берлин у дома. Голмайстори бяха Филип Макс и Серхио Кордова през първото полувреме. След почивката по едно попадение добавиха Андре Хан и Флориан Нидерлехнер.