Диян Божилов: Димитър Тонев е с коронавирус, но от 4 седмици е отделен от тима

Помощник-треньорът на Ботев Пловдив Диян Божилов разкри след победата над Етър с 1:0, че Димитър Тонев е футболистът на "канарчетата", който е дал положителна проба за коронавирус. Младокът обаче от 4 седмици не тренира с тима.

Положителни проби за COVID-19 в още два тима от елита

"С Ковид-19 е Димитър Тонев, но той е отделен от отбора от 4 седмици, защото е контузен", каза Божилов след срещата.

"Започнахме добре, имахме териториален превес. Мачът се изнерви в последствие. Стигнахме до гол, който трябваше да ни успокои. За моя изненада отборът на Етър бе по-агресивен през втората част, което накъса двубоя.

Резултатът показва, че голът бе много важен. През втората част и физически отпаднахме. С тази непосилна програма. За 30 дни това ни е 8 мач. Всеки мач оставаме с по-малко хора. Мисля, че травмата на Вутов не е толкова тежка, дано до събота да се оправи. Нямаше много ситуации, но имаше доста разбърквания в нашето наказателно поле, което отдавам на умората", добави помощникът на Ферарио Спасов.

Очаквам труден мач с Черно море. Прави чест на футболистите на варненци, че днес се бориха докрай и стигнаха до успеха", каза още Божилов.

Уважаеми dsport читатели, благодарим ви, че сте с нас!

Ние създаваме и налагаме със сърце и професионализъм медията, за която сме мечтали - в името на свободна, открита и честна спортна журналистика. Вие можете да бъдете активна част от това. Станете наш патрон, изберете пакет юноша, титуляр или капитан и нека заедно продължаваме да правим dsport уникален, независим и безкомпромисен. Елате в dsport отбора, можем заедно! Станете благодетел тук