Пауло Дибала е много близо до удължаване на договора си с Рома, като подписването на нов двугодишен контракт се очаква следващата седмица, пише „La Gazzetta dello Sport“. Споразумението, което включва значително намаление на заплатата, се очаква да бъде първият голям официален ход под новото спортно ръководство на новия спортен директор Тони Д’Амико.

Според италианското издание, процесът на подновяване се е ускорил след победата с 3:2 срещу Парма, който бе един от трите решаващи мача за класирането за Шампионската лига. В края на този мач самият Дибала изрази несигурност относно бъдещето си, заявявайки: „Дербито вероятно ще бъде последният ми мач за „джалоросите“ на „Олимпико“. Договорът ми изтича през юни и никой не се е свързал с мен.“

Намесата на Джан Пиеро Гасперини беше ключова за отключване на ситуацията, като треньорът на Рома разкри: „Свързах Фридкин с Пауло, не мога да направя повече от това“.

Контактът между играча и ръководството на клуба беше положителен, което доведе до обещание за подновяване. Агентът на играча - Карлос Новел, беше наскоро в Рим и води постоянни разговори с Райън Фридкин, за да финализира последните детайли по договора.

Новото споразумение предвижда драстично намаление на заплатата на аржентинския национал, която ще падне от 8 на 2,5 милиона евро годишно, плюс бонуси за участия. За собствениците на Рома от семейство Фридкин продължаващото присъствие на Дибала се разглежда като стратегическо не само от техническа гледна точка, но и от гледна точка на имиджа, особено в годината на стогодишнината на клуба и завръщането му в Шампионската лига.

Интер хвърля всичко за млад италиански национал
Алисон може да остане в Ливърпул през следващия сезон

 

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS