Диего Симеоне и Атлетико Мадрид надвиха скромния Арентейро с 3:1 като гост и продължават напред в турнира за Купата на Краля.

За аржентинския специалист този двубой бе по-специален, тъй като бе под №600 за него начело на „дюшекчиите“. Чоло води тима от 2011 г. насам, като в досегашните 600 мача има 351 победи, 140 равенства и 109 победи. Сега той е само на 12 срещи от изравняването на рекорда на емблечатичния Луис Арагонес.

Интересното е, че след идването му в Атлетико, отборът рязко подобри представянето си в защита и в 49% от мачовете под ръководството на Симеоне не е допуснал гол.

До момента през сезона обаче „лос колчонерос“ не се справят особено добре и имат 10 победи, 5 равенства и 7 загуби във всички турнири.

Барса и Реал Мадрид слизат до трета и четвърта дивизия за Купата на Краля

Атлетико страда, вкарва и изпуска дузпи, но излъга четвъртодивизионен отбор

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS