Добруджа си гарантира мач срещу ЦСКА във втория кръг от турнира за Купата на България!

„Жълто-зелените“ си гарантираха престижния мач, след като победиха доминанта в Трета лига и единственият български отбор, който бе спечелил всичките си мачове до момента през този сезон – Септември Тервел, с 3:0 като гост.

На стадион „Кан Тервел“ гостите от Добрич поведоха в резултата в 27-ата минута с гол на Антон Иванов. При 1:0 за Добруджа завърши първото полувреме, а след почивката паднаха още две попадения.

Иванов вкара втория си гол в мача, след като се разписа в 68-ата минута, а 7 минути по-късно Румен Руменов оформи крайния резултат, преодолявайки вратаря на Септември Христо Ковачев от дузпа.

В края на мача съдията Кристиян Тодоров показа три червени картони. Станислав Иванов и Преслав Пасев бяха изгонени от състава на Септември, докато Джорджио Димитров от Добруджа също не доигра мача и бе изгонен.

Предстоящата среща между Добруджа и ЦСКА от втория кръг ще се играе в един от дните 29-31 октомври на стадион „Дружба“ в Добрич.