Борусия Дортмунд и Байер Леверкузен се класираха безпроблемно за втория кръг в турнира за Купата на Германия, побеждавайки съответно Шот Майнц с 6:1 и Теутония Отенсен с 8:0.

Вердер Бремен без българския национал Илия Груев в състава си, изненадващо отпадна още на старта на надпреварата, отстъпвайки с 2:3 на Виктория Кьолн.

В мача на „жълто-черните“ шоуто бе откраднато от Дониел Мален, който вкара 1 гола и добави две асистенции.

Иначе двубоят, игран на стадиона на Майнц – „MEVA Arena“ започна с два гола за гостите до средата на първата част.

В 22-ата минута Себастиен Алер вкара след подаване на Юлиан Бранд, който две минути след това прати топката в мрежата на Шот Майнц след асистенция на Дониел Мален.

Изненадващо, четвъртодивизионният тим върна гол в 34-ата минута чрез Нилс Ганс, но при ответната атака Алер направи 3:1 за Дортмунд.

След почивката хората на Един Терзич вкараха нови три попадения, които бяха дело на Марсел Забицер, който ознаменува дебюта си в официален мач с гол, Дониел Мален и Юсуфа Мукоко.

В двубоя на Байер Леверкузен тимът на Чаби Алонсо бе още по-убедителен срещу Теутония Отенсен.

Два гола за успеха на „аспирините“ вкара Адам Хложек, а по веднъж се разписаха Едмон Тапсоба, Виктор Бонифасе, Флориан Вирц, Амин Адли, Жереми Фримпонг и Йонас Хофман.

Българският национал Илия Груев дори не бе в групата на своя Вердер Бремен, който се сгромоляса с гръм и трясък при визитата на Виктория Кьолн. Двубоят в катедралния град до голяма степен бе предизвестен от червения картон на Амос Пипер още в 11-ата минута.

Въпреки това, Вердер вкара две минути преди полувремето чрез Марвин Дюкш. Домакините изравниха с гол на Давид Филип в 72-ата минута.

Никлас Фюлкруг от дузпа отново даде аванс на бременци 5 минути след това. В 79-ата минута Давид Филип вкара втория си гол в мача – 2:2.

Когато всичко сочеше, че мачът ще завърши без победител, Дони Богичевич вкара в мрежата на Вердер и така тимът от трета дивизия на Германия отстрани Вердер.

В Байерн организираха болезнено посрещане на Хари Кейн (ВИДЕО)