Дортмунд с категорична победа срещу бившия отбор на Антов (ВИДЕО)

Носителят на Купата на Германия Борусия Дортмунд победи с 3:0 бившия отбор на Валентин Антов Болоня в контрола, играна в австрийския курорт Алтах. Всички голове за „жълто-черните“ паднаха през първото полувреме и бяха дело на Джовани Рейна (24’), Ленард Малоуни (42’) и Щефан Тигес (45’).

Треньорът на германците Марко Розе изпробва формация с двама нападатели – Ерлинг Холанд и Щефан Тигес, която затрудняваше хората на Синиша Михайлович.

Вестфалци имаха надмощие в срещата и логично поведоха в средата на първото полувреме, когато се разписа млдата звезда на тима Джовани Рейна.

Три минути преди края на първата част Малоуни вкара с глава след пряк свободен удар. Последният гол за полувремето и за мача като цяло падна в секунди преди почивката. Тогава Тигес вкара на Лукаш Скорупски с удар по тревата.

Това бе последна контрола за „жълто-черните“, които на 7 август ще се изправят срещу третодивизионния Веен Висбаден в първия кръг за Купата на Германия.