Дортмунд с втора поредна победа след труден успех над Хофе

Борусия Дортмунд записа втората си поредна победа в Бундеслигата, след като излъга Хофенхайм в изкючително тежък двубой. Срещата завърши при резултат 1:0 за "вестфалци", а единственото попадение реализира Марко Ройс четвърт час преди края.

През първото полувреме Борусия владееше повече топката и създаде няколко опасни ситуации пред вратата на съперника, но така и не успя да отбележи гол. Домаките от своя страна разчитаха повече на контраатаки и също стигнаха до няколко положения пред стража на "жълто-черните" Марвин Хитц, който обаче запази мрежата си "суха".

След почивката ситуацията на терена се запази, като гостите владееха значително по-дълго време топката, но така и не съумяваха да вкарат гол. В крайна сметка това се случи в 76-ата минута. Ерлинг Халанд бе изведен много добре в наказателното поле на Хофе и с успоредно подаване намери Марко Ройс, който на празна врата се разписа за 1:0. При паса към Халанд имаше съмнения за засада и се наложи съдията да се консултира с ВАР, но в крайна сметка реши, че такава няма и попадението е редовно.

По този начин Борусия третата си победа от началото на сезона в Бундеслигата и вече има 9 точки в актива си и заема второ място в класирането. Хофенхайм пък е на осма позиция с 6 точки. Лидер е тимът на РБ Лайпциг, който победи Аугсбург с 2:0. Попаденията за "биковете" отбелязаха Анхелино и Йусуф Поулсен. С успеха си тимът от Лайпциг събра 10 точки в актива си и е лидер в Германия.