Дунав Русе се наложи над Миньор Перник с 1:0 катодомакин в мач от шестия кръг във Втора лига.

Единственото попадение, донесло победата на Дунав в срещата, падна в 33-ата минута, когато Джонатан Н’Сонде реализира. „Драконите“ останаха с човек по-малко на терена в 86-ата минута, когато Камен Хаджиев получи директен червен картон, но това не попречи на домакините да стигнат допобедата.

След този успех Дунав вече има 10 точки в актива си, заемайки 6-о място във Втора лига, докато Миньор е 8-ми със същия точков актив.

В друг мач, който се изигра по същото време Локомотив Горна Оряховица разгроми Струмска слава с 4:0.

През първото полувреме Иван Аврамов в 26-ата и Георги Колев в 42-рата минута осигуриха аванс от 2:0 за Локо ГО, а през втората част Панайот Пасков увеличи преднината на домакините до 3:0,а Мариян Иванов оформи крайния резултат с гола си в 90-ата минута.

Локомотив Горна Оряховица се намира на 14-то място във временното класиране с актив от 6 точки, докато Струмска слава е 17-ти с 5 пункта.