Дубълът на Порто излъга Фейрензе на Стивън Петков и го отдалечи от промоция

Фейрензе на Стивън Петков загуби с 1:2 при гостуването си на дублиращия отбор на Порто в 29-ия кръг на португалската втора лига, с което остана с актив от 51 точки, на 3 зад третия Шавеш.

Гостите поведоха в резултата в 14-ата минута, след като Томаш Ещевеш си вкара автогол. „Драконите“ изравниха чрез Дани Лоадер пет минути след началото на втората част. Англичанинът пропусна дузпа в 68-ата минута, но 20 минути по-късно се превърна от грешник в герой, донасяйки успеха на своя тим.

Стивън Петков бе титуляр за своя тим, като се задържа на терена до 79-ата минута, когато бе заменен от Оче. Българинът има 12 гола във всички турнири от началото на сезона.