ЦСКА направи грешна стъпка седмица преди дербито с Левски. "Червените" изпуснаха дузина голови положения и стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Дунав.

Русенци имаха шанс да поведат през първото полувреме. В 41-ата минута Стефан Христов се възползва от груба грешка на Тиаго и Албентоса в защитата на "червените" и търкулна кълбото покрай Черняускас.

ЦСКА включи на скорост през втората част и успя да изравни чрез Евандро в 68-ата минута. Тогава Кристиян Малинов му даде удобно топка и с хубав удар бразилецът реализира петия си гол за "червените" в efbet Лига този сезон.

"Червените" създадоха дузина положения за гол, особено през второто полувреме, но късмет ги лиши от победата. Тимът на Люпко Петрович има 12 точки, а Дунав са със 7.

Състави
Дунав: 21. Благой Макенджиев, 18. Александър Исаевски (81' - 16. Мартин Ковачев), 5. Любен Николов, 22. Михаил Милчев, 29. Росен Колев, 2. Самуел Инкоом, 10. Иван Селеменев (67' - 11. Диян Димов), 6. Самир Аясс (73' - 7. Ивайло Лазаров), 8. Свилен Щерев, 99. Стефан Христов, 9. Ахмед Ахмедов-К
Резерви: 33. Генадий Ганев, 11. Диян Димов, 16. Мартин Ковачев, 12. Фернандо Кавалканте, 7. Ивайло Лазаров, 77. Мартин Костадинов
Треньор: Людмил Киров

ЦСКА: 30. Витаутас Черняускас, 3. Жеферсон (70' - 8. Греъм Кери), 9. Антъни Уот (84' - 18. Брадли Мазику), 10. Евандро, 11. Петър Занев-К, 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 19. Иван Турицов (61 - 14. Вив Соломон-Отабор), 20. Тиаго Родригес, 22. Али Соу, 25. Раул Албентоса.
Резерви: 13. Густаво Бусато, 8. Греъм Кери, 14. Вив Соломон-Отабор, 18. Брадли Мазику, 24. Нуно Томаш, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов
Треньор: Люпко Петрович

Съдия: Никола Попов (София)

Люпко Петрович: Ще видим кой ще играе срещу Левски