Ал Насър разгроми Ал Фатех с 5:0 като гост в мач от третия кръг на първенството на Саудитска Арабия. Кристиано Роналдо се отчете с хеттрик, а Садио Мане отбеляза другите две попадения. Това е първа победа за техния тим след две загуби. Ал Фатех има 4 точки.

Ал Насър излезе напред в резултата след 27 минути игра, когато Кристиано Роналдо намери Садио Мане с елегантен пас с пета, а сенегалецът стреля от близка дистанция в десния ъгъл и не остави никакви шансове на вратаря.

Четири минути по-късно пред Роналдо се откри страхотна възможност за гол, той стреля силно с глава, но на сантиметри от десния страничен стълб.

В 38-ата минута португалската мегазвезда все пак стигна до попадение. Роналдо получи центриране от Султан Ал Ганам и с глава порази мрежата на Ал Фатех – 0:2.

Кристиано Роналдо отбеляза второто си попадение в мача в 55-ата минута, когато получи топката от Абдулрахман Гариб и с удар по земя я плъзна покрай стража на домакините.

Ал Фатех имаше две възможности за гол в рамките на четвърт час, като в 64-ата минута Мурад Батна стигна до отбита топка и стреля от границата на наказателното поле, но над вратата. В 80-ата минута Лукас Селарян стреля право в десния страничен стълб.

Само минута по-късно този пропуск бе наказан от Садио Мане. Сенегалският национал получи центриране от Абдулрахман Гариб и с глава намери левия ъгъл за 4:0 в полза на Ал Насър.

Дълбоко в добавеното време на срещата Науаф Машари Абдулрахман Бушал подаде към Кристиано Роналдо, който бе забравен от отбраната на Ал Фатех и безпроблемно прати топката в мрежата за крайното 0:5.