Дузпа, фаул, фаул - три гола на Меси за успех на Барса

Веско Вълчев Веско Вълчев

Аржентинската звезда на Барселона Лионел Меси изнесе истински футболен рецитал, по изпълнение на статични положения, за победата на своя тим над Селта с 4:1. Гениалният футболист реализира хет-трик за около 20 минути - той вкара една дузпа и два преки свободни удара. Голът на гостите от Виго също бе от фаул.

Животът в Барселона след Лионел Меси

Реал победи в най-добрия си мач

В 23-ата минута на двубоя реферът отсъди дузпа за игра с ръка на футболист от гостуващия тим, а Меси хладнокръвно реализира в противоположния на вратаря ъгъл. Малко изненадващо в 42-ата минута гостите успяха да изравнят резултата. Олаза изпълни перфектно пряк свободен удар и не даде възможност на Тер Щеген да запази вратата си суха. Радостта на Селта обаче трая само 3 минути- Меси прие предизвикателството на Олаза и с чудесен удар от фаул отново даде преднина на своя тим.

Босът на Барса гласува пълно доверие на Валверде

През второто полувреме Барселона затвори мача с трети гол. В 48-ата минута Меси повтори упражнението с изпълнението на пряк свободен удар и отново не остави шансове за Бланко. 5 минути преди края на двубоя домакините оформиха крайното 4:1. Голът на Серхио Бускетс бе и единствения от игрова ситуация в мача. Той стреля добре от 15 метра и реализира.